KWAS HIALURONOWY I POWIĘŹ

Powięź to wszystkie włókniste struktury tkanki łącznej w ciele. Należą do nich: więzadła (łączące kość z kością w celu utrzymania stawu), ścięgna (łączące mięśnie z kością), tkanka łączna mięśni, torebki stawowe i torebki narządów. Powięź znajduje się pod tkanką podskórną.

Powięź cudownie dostosowuje się do nowych warunków: w przypadku lokalnego stresu, na przykład poprzez regularne ćwiczenia, sieć reorganizuje się i silniej się rozwija. Niestety złożona sieć jest również narażona na duży stres. Ponieważ tkanka łączna nie jest ukrwiona. Tylko ruch zapewnia, że ​​płyn limfatyczny transportuje składniki odżywcze do powięzi i usuwa produkty przemiany materii. Jeśli brakuje ruchu w mięśniach, powięź może się skleić. Wynika to głównie z coraz większej ilości nagromadzonego fibrynogenu w płynie, który jest zwykle niezbędny do zamykania ran. Może również gromadzić się w tkance łącznej, jeśli jest tam silnie skoncentrowana, ponieważ nie ma wystarczającej wymiany. Sam płyn tkanki łącznej również odgrywa decydującą rolę. Ponieważ im mniej wody zawiera, tym bardziej skoncentrowane są w niej substancje. Adhezja i twardnienie powięzi można zatem przypisać niewystarczającemu wiązaniu wody. Jeśli w powięzi brakuje kwasu hialuronowego, ilość płynu zmniejsza się, a tkanka łączna staje się coraz bardziej sztywna i nieelastyczna.

LEPKA I STWARDNIAŁA POWIĘŹ POWODUJE BÓL

Ból stawów, problemy z plecami i pogorszenie ruchomości mogą być skutkiem lepkiej i stwardniałej powięzi. W szczególności ból, którego przyczyny nie można zidentyfikować nawet po dokładnym zbadaniu, często można przypisać sklejaniu się powięzi. Zakończenia nerwowe nie są już odpowiednio chronione przez powięź, ale można je łatwo ścisnąć. Bliskie współdziałanie receptorów w powięzi sygnalizuje następnie, że w ciele dzieje się coś złego bez widocznych urazów lub stanów zapalnych. Jednakże, ponieważ powięź tworzy zwartą sieć, miejscowe zrosty mogą z czasem mieć negatywny wpływ na cały organizm.

KWAS HIALURONOWY SPRAWIA, ŻE ​​POWIĘŹ JEST BARDZIEJ ELASTYCZNA Ilość płynu w powięzi zmniejsza się wraz z wiekiem. Tkanka łączna staje się bardziej nieruchoma, ponieważ proporcja przesuwa się coraz bardziej w kierunku sztywnych włókien kolagenowych. Podczas gdy zmniejsza się udział naturalnego kwasu hialuronowego. Od około 25 roku życia nasz organizm wytwarza mniej polisacharydu. Nie tylko naturalny proces starzenia, ale także brak ruchu, otyłość, stres i złe odżywianie mogą powodować problemy dla powięzi. Regularne przyjmowanie preparatów zawierających kwas hialuronowy może oprócz ćwiczeń rozciągających, masaży i zbilansowanej diety poprawić funkcję powięzi, a jednocześnie złagodzić wiele bólów stawów, mięśni i ścięgien.

UDOSTĘPNIJ NA SOCIAL MEDIA

Facebook
Twitter
Pinterest