O NAS

ArthroFill jest wynikiem kilkuletnich prac nad rozwojem kwasu hialuronowego, zrodzonego z pasji dwóch założycieli do sportu, dobrego samopoczucia i zdrowia. Firma powstała w 2010 roku po spotkaniu z lekarzem zajmującym się badaniami nad kwasem hialuronowym.

40 lat wcześniej, w latach 70 XX wieku, weterynarze zaczęli stosować kwas hialuronowy do wspomagania stawów u koni. Początkowo jako zastrzyk bezpośrednio do stawu, od początku XXI wieku jako codzienny dodatek do paszy. Z widocznym i wymiernym sukcesem chód konia poprawił się, konie skakały wyżej i szybciej. Właściciele koni i współpracujący weterynarze wypróbowali tego sami na sobie i byli zaskoczeni efektem.

Jeden z założycieli Heiko Bross dorastał na farmie koni w Szlezwiku Holsztynie. Jego rodzice hodowali skoczków holsztyńskich. Drugi z założycieli Henning Jüchter wiedział o kwasie hialuronowym od swoich rodziców, obojga lekarzy, którym znana była metoda wstrzykiwania kwasu hialuronowego w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów od lat 90. Warto było postawić pytanie: „Dlaczego kwas hialuronowy nie jest również stosowany jako suplement diety u osób z dużym obciążeniem stawów?”

Symbioza obu światów stała się iskrą do przyszłego partnerstwa. Badanie przeprowadzone przez japoński Uniwersytet Toho z 2002 roku pokazuje, że kwas hialuronowy wchłaniany z pożywieniem dociera nawet do warstw skóry. Rezultatem stała się wizja, która determinuje firmę do dnia dzisiejszego: tworzenie produktów, które rozpoczynają swoje działanie w głębi i wspierają organizm dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, aby poprawić zdolność organizmu do zatrzymywania wody, a tym samym przywrócić naturalną, witalną równowagę.

Po 4 latach badań, prac badawczo-rozwojowych ArthroFill pojawił się w Październiku 2014 roku na rynku Niemieckim. Od tego czasu ArthroFill pojawia się w kolejnych krajach i ma coraz większą liczbę zadowolonych klientów. Spróbuj i przekonaj się sam!

Dipl. Ing. Heiko Christian Bross, Dr. Henning Jüchter